Enwyllion

...je prastarý hvozd, téměř netknuté srdce země protkané silnými magickými zřídly. Magie lesa na sebe bere mnoho podob a les ji propůjčuje bytostem v něm žijícím, elfům, vílám, skřítkům...drakům.
Na sluncem zalitých mýtinách a kolem hvězdy zrcadlících jezírek víří sny, stříbřitými řekami proudí moudrost a vítr mezi nesčetnými stromy prohání vzpomínky na časy dávno minulé.

...až jednoho dne vkročil do hvozdu Tristufin. Přestože se říká, že snad vzešel z lidského rodu, přijali jej elfové mezi sebe. Traduje se, že má elfí srdce a kdo se pozorně zaposlouchá, co vyprávějí stromy, zví, že tu je nějaká zvláštní souvislost mezi Tristufinem a samotnou existencí Enwyllionského hvozdu.

První písně Death of Thorin a Ride of unicorn vznikly ještě v době, kdy hrál Tristufin na baskytaru u kapely After Dark. Hudebně už ale neodpovídaly tvorbě kapely, a tak se poprvé objevila myšlenka vzniku Enwyllion...
Počátky znamenaly především spousty problémů s hledáním hudebníků, později zkušebny. Kapelou prošli dva kytaristi, než se roku 2004 na příští léta připojili Septikus a potom Mordred. Jen krátký čas hrál v kapele na klávesy Heredlis. V létě roku 2006 opustil Enwyllion také bubeník Cuchulainne. Nakonec se bubnů chopil Troll a krátce po něm se připojil Ermor na klávesy.
1. listopadu 2008 začalo nahrávání MCD The First Fallen Leaves. Byly nahrány 4 písně ve studiu GM a 20. prosince bylo MCD vlastním nákladem poskytnuto veřejnosti.
Na konci roku 2008 opustil i Mordred kapelu, aby si dál klestil cestu nesnázemi tohoto světa sám. (Nechť tě hvězdy provázejí, příteli!) Po několika měsících hledání, zatímco nám s několika koncerty pomohl Tomouš (Exorsus), se připojil nový kytarista – Corey.

Tak šeptaly stromy...